Stainless Steel Runner Material Francis Turbine Generator with Rated Power 300KW-20MW
Francis Turbine Generator
11929 views
Chat Now
Messages of visitor Leave a message
Chat Now
Learn More
Related Videos
Francis Turbine Generator
Francis Turbine Generator with 300kW to 20 MW Power Output and Automatic Governor Control for 50 Hz or 60 Hz Hydropower Plants 00:24
Francis Turbine Generator with 300kW to 20 MW Power Output and Automatic Governor Control for 50 Hz or 60 Hz Hydropower Plants
Francis Turbine Generator with 150RPM to 1000RPM Speed Range, 30 to 50 Years Lifespan, and 300kW to 20MW Power Output for Hydropower Plants 00:24
Francis Turbine Generator with 150RPM to 1000RPM Speed Range, 30 to 50 Years Lifespan, and 300kW to 20MW Power Output for Hydropower Plants
150RPM-1000RPM Francis Water Turbine Generator with 300kW to 20MW Power Output and Automatic Governor Control 00:27
150RPM-1000RPM Francis Water Turbine Generator with 300kW to 20MW Power Output and Automatic Governor Control
Francis Turbine Generator 300kW to 20 MW with 30~50 Years Lifespan and Automatic Governor Control for Hydropower Plants 00:40
Francis Turbine Generator 300kW to 20 MW with 30~50 Years Lifespan and Automatic Governor Control for Hydropower Plants
Francis Turbine Generator with High-strength Steel And Alloys Blade Material and 2000 kW Capacity Featuring Automatic Control System 00:27
Francis Turbine Generator with High-strength Steel And Alloys Blade Material and 2000 kW Capacity Featuring Automatic Control System
Stainless Steel Runner Material Francis Turbine Generator with 300kW-20MW Power Range and Soft Start Technology 00:15
Stainless Steel Runner Material Francis Turbine Generator with 300kW-20MW Power Range and Soft Start Technology